آموزش تصویری فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام Two-Factor Authentication

قطعا یکی از پرمخاطب ترین اپلیکیشن های پیام رسان چه در ایران و چه در دنیا اینستاگرام است. با افزایش تقاضا در این پیام رسان محبوب ضریب امنیت نیز کاهش می‌یابد به این معنی که افراد زیادی مایل به خراب کارب و یا همان هک کردن حساب های دیگر پیدا می شوند. از این رو در این مقاله قصد داریم یکی از راه حل های بسیار عالی برای افزایش ضریب امنیت حساب اینستاگرام‌تان را به شما معرفی کنیم.با ما همراه باشید.


تایید دو مرحله ای چیست؟

تایید دو مرحله ای به معنای ایجاد یک لایه امنیتی اضافه برای ورود به حساب کاربری می باشد. در اینستاگرام این قابلیت با عنوان “احراز هویت دو مرحله ای” یا “Two Factor Authentication” معرفی شده است که قادر است یک لایه محافظتی جداگانه در هنگام ورود به حساب کاربری ایجاد نماید و در صورت فعال بودن به این صورت کار می کند که وقتی شما در ابتدا قصد ورود به حسابتان را دارید بعد از وارد کردن اطلاعات حسابتان ( نام کاربری و رمز عبور)، در مرحله بعدی نیازمند به کد ارسال شده از طرف اینستاگرام به شماره تلفنتان خواهید بود که این خود باعث می شود تنها شخصی که دسترسی به کد ارسال شده به شماره تلفن را دارد قادر به ورود به حساب باشد.


فعال سازی تایید دو مرحله ای Two-Factor Authentication 


برای فعال سازی تایید دو مرحله ای طبق تصاویر زیر عمل کنید.

01.png


02.png


بعد از ورود به Settings‌ بر روی گزینه Security کلیک میکنیم تا وارد تنظیمات امنیت حساب شویم.(مطابق تصویر زیر)


03.png


بعد از ورو به قسمت Security در این جا با گزینه های مختلفی روبه و خواهیم شد. گزینه هایی همچون پسورد(password) که برای تغییر رمز حساب استفاده می‌شود و یا سابقه ورود به حساب(Login Activity) و دیگر گزینه‌ها که هر کدام یک بخش مختلف از حساب ما را در بر میگیرند. در این مرحله برای ادامه فعال سازی تایید دو مرحله ای بر روی گزینه two factor authentication کلیک میکنیم تا وارد مرحله بعدی شویم.

04.png


در مرحله بعد با صفحه به شکل زیر روبرو خواهسم شد که خلاصه در مورد تایید دو مرحله و نحوه کارکرد آن را به ما نشان داده است. طبق تصویر بر روی گزینه Get Started کلیک میکنیم.

05.png


در مرحله بعد وارد صفحه چگونگی دریافت کد تایید رو برو میشویم همانطور که در تصویر زیر نیز مشخص است ما دو حالت برای فعال سازی تایید دو مرحله ای حسابمان داریم، یک روش مبنی بر دریافت کد از طریق شماره تلفن همراهی که حساب با آن فعال شد است و روش دیگر دریافت کد از طریق برنامه Google Authenticator است، این برنامه به این صورت کار میکند که هر یک دقیقه یک رمز کاملا یکتا و منحصر به فرد برای ورود به حساب در اختیار ما میگذارد و پس از یک دقیقه آن رمز از بین خواهد رفت. در ادامه برای فعال سازی تایید دو مرحله ای از طریق روش اول(دریافت کد از طریق شماره تلفن همراه) بر روی گزینه Text Massage کلیک میکنیم.

06.png

بعد از کلیک بر روی این گزینه در ادامه یک کد از سمت اینستاگرام به شماره تلفن ثبت شده حساب ارسال می شود برای ادامه کد ارسال شده به شماره تلفن را در کادر مشخص شده وارد کرده سپس بر روی گزینه Next کلیک میکنیم.


نکته: در صورتی که کد را دریافت نکردید بر روی گزینه Resend Code کلیک کنید تا کد جدیدی برای شما ارسال شود.

07.pngبعد از وارد کردن کد در مرحله بعدی با پیغامی مبنی بر فعال شدن تایید دو مرحله ای حسابتان روبرو خواهید شد(مطابق تصویر زیر). از این پس در صورتی که بخواهید وارد حسابتان شوید نیازمند کد تایید ارسال شده به شماره تلفنتان خواهید بود. با توجه به این ویژگی شخص دیگری حتی باداشتن نام کاربری و رمز عبور شما قادر به ورد به حسابتان نخواهد بود زیرا برای ورود نیازمند کد ارسال شده به شماره تلفن خواهد بود.


08.png

/ 0 نظر / 33 بازدید